Papier fotograficzny Fuji Crystal Archive 15,2 połysk


tutaj dostępny jest > papier Fuji Crystal Archive 15,2 matowy oraz tutaj papier Fuji 12,7 błyszczący


tani papier do minilabów 15,2


Papier fotograficzny Fuji Crystal Archive typ CA należy do grupy najbardziej popularnych papierów stosowanych w minilabach cyfrowych. Można go również stosować w minilabach z analogowym systemem naświetlania. Jest to papier halogeno-srebrowy dedykowany do wywoływania w chemii fotograficznej. 

Można go wykorzystywać wróżnych typach minilabów, zarówno z otwartym systemem kalibracji jak i z dedykowanymiLUT-ami (profilami kolorystycznymi). Może on pracować w standardowym czasie obróbki (45 sek dlawywoływacza)  jak również w szybkichminilabach ze skróconym czasem np. Konica R1/R2 czy Kis DKS z czasami na poziomie 22 sek. Pracuje bardzo dobrze z różnymi typami chemiifotograficznej różnych producentów.

  Papier przeznaczony jest do wykonywania zdjęć amatorskich wysokiej jakości o nasyconych kolorach i śnieżnobiałej bieli dzięki zastosowaniu specjalnych wybielaczy optycznych. Po stronie podłoża papieru Fuji CA znajduje się cienka warstwa polietylenowa, która ogranicza konwekcję chemii fotograficznej do podłoża. Na podłożu znajduje się napis tzw. back print "Fujicolor Crystal Archive Paper" oraz "Fujifilm".

Sposób przechowywania papieru ma wpływ na własności eksploatacyjne papieru i jakość wykonywanych zdjęć. Im wyższa temperatura i wyższa wilgotność tym gorzej dla papieru fotograficznego. Papier w dłuższym okresie czasu należy przechowywać w temperaturze poniżej 10oC. W krótkim czasie w chłodnym miejscu z dala od bezpośredniego działania światła słonecznego, z dala od urządzeń grzewczych i klimatyzatorów.

W minilabach Fuji Frontier 330, 340, 350 oraz 500, 550  papier Fuji CA należy naświetlać z użyciem profilu LUT C. W minilabach Fuji Frontier serii 7xx papiery błyszczące (glossy) i półmatowe (lustre) należy naświetlać z użyciem profilu LUT C-1.

W większości minilabów cyfrowych Noritsu zalecany przez firmę Fuji dla papieru Fuji Crystal Archive jest kanał papieru 117.

W minilach Agfa d-lab zalecane jest ustawienie Dmax Aim na następujące wartości:
R=2,00 G=2,00 B=1,95
oraz współczynniki korekcyjne:
R=0,97 G=1,00 B=1,02

Do kontroli jakości wywoływania papieru Fuji Crystal Archive zaleca się użycie stripów Fuji naświetlonych przez producenta papieru na tym samym rodzaju papieru.

Papier Fuji Crystal Archive dostępny jest bardzo szerokim zakresie szerokości rolek od 8,9 do 30,5 cm.

Zalecane przez firmę Fuji zasady przechowywania i użytkowania zdjęć fotograficznych:
- nie poddawać zdjęć bezpośredniemu działaniu słońca (niszczycielskie działanie promieniowania UV)
- nie poddawać działaniu wilgoci


Papier fotograficzny Fuji Crystal Archive (CA) ma jeszcze jedną zaletę "cena". Cena tego papieru jest najniższa spośród papierów firm Fujifilm i Kodak.

tutaj > papier fuji crystal archive 15,2 matowy


Papier Fuji CA 15,2 > atuty i zalety


  • niska atrakcyjna cena
  • łatwo dostępny


Zaczął się grudzień ! Ostatni moment aby poszerzyć asortyment zakładu fotograficznego o ....  fotograficzne ozdoby choinkowe

Brak opinii dla tego produktu.

Napisz opinię

Uwaga! HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Fuji Crystal 15.2x186 G (Błysk)

  • Producent: Fuji
  • Kod Artykułu: 312004
  • Dostępność: 100
  • 313,65zł

  • Bez podatku: 255,00zł